top of page

Jak przygotować się na spotkanie?

Zaktualizowano: 2 lip 2022


Bardzo często pytacie nas jak się przygotować się do wizyty w naszym salonie. Zazwyczaj odpowiadamy, że wystarczy dobry humor i głowa pełna pomysłów. Chcemy jednak rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości, więc postanowiliśmy zrobić dla Was mini poradnik.

Od czego zacząć? Najlepiej od przygotowania sobie odpowiedzi na kilka poniższych pytań, oczywiście nie musisz przychodzić do nas z gotowym esejem, chodzi o to, żebyś mniej więcej miał zamysł tego, co właściwie chcesz uszyć, w jakim stylu, na jaką okazję itp. ZACZYNAJMY!


Pytanie pierwsze, na jaką okazję chcę szyć?

Klienci najczęściej odwiedzają nas, ponieważ potrzebują garnituru na jedną z trzech okazji- pierwszą jest ślub, drugą biznes, a trzecią jest po prostu chęć posiadania spersonalizowanego ubrania.

Zacznijmy od ślubu. Na samym początku musisz ustalić w jakim stylu będzie uroczystość, od razu odsyłamy do narzeczonej, która zapewne wyrwana ze snu o 3 w nocy wyrecytuje wszystkie kolory przewodnie imprezy. Wracając do sedna, ustalenie stylistyki ślubu pomoże nam wstępnie określić formalność ubrania, zawęzi zbiór tkanin oraz fasonów. Dla przykładu, jeśli ustalisz, że Wasze wesele będzie w stylu galmour, a samo przyjęcie odbędzie się w pałacu to dobrym wyjściem będzie smoking lub garnitur w stylu klasycznym. Natomiast jeśli wesele będzie w stodole, możesz pozwolić sobie na nieformalny zestaw w postaci lnianego garnituru, czy też odważniejszej kratki.

Zgoła inaczej mają się stylizacje biznesowe. Musisz przemyśleć w jakich sytuacjach chcesz używać ekskluzywny garnitur. Dużo też będzie zależało od chociażby Twojego stanowiska. Takie informacje ułatwią nam zaproponowanie odpowiednich tkanin oraz fasonu. Posługując się dwoma przykładami:

- Jesteś młodym prawnikiem, który rozpoczyna swoją wielką karierę, mówisz nam, że chcesz wyglądać poważnie i sprawiać wrażenie osoby godnej zaufania. Zaproponujemy Ci zatem jeden z odcieni granatu, zero krzykliwych kolorów, 100% klasycznej męskiej elegancji.

- Jesteś właścicielem bądź prezesem w dużej korporacji, chcesz uszyć sobie garnitur, który będzie pokreśleniem twojego stanowiska i swoistym atrybutem władzy? Szyjemy zatem Power Suit! Jednak gdybyśmy zamienili stylizacje i w garnitur „władzy” ubrali początkującego prawnika, ten mógłby zostać źle odebrany w swoim środowisku. Mamy nadzieję, że widzisz jak istotne są to różnice.


Przyszła kolej na garnitur dla przyjemności. Tutaj tak naprawdę nie ma żadnych zasad i jak to mówią the sky is the limit!


Co dalej? Czas określić swoje preferencje!

Bardzo ważną kwestią są Twoje osobiste preferencje. Przemyśl w jakim kolorach czujesz się najlepiej, a których starasz się unikać. Pomyśl o kroju, wolisz węższe nogawki, a może chciałbyś założyć spodnie na szelki? Nie musisz bać się żadnego pomysłu, w końcu masz nas, wszystko Ci wytłumaczymy i wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie. Warto też poszukać inspiracji. Instagram, czy pinterest aż pęka w szwach od męskich stylizacji i ciekawych rozwiązań. Być może wpadnie Ci coś w oko i będziesz miał się do czego odnieść. Kolejną ważną sprawą jest personalizacja i tutaj rzecz, która wymaga przemyślenia to monogram. Monogram to nic innego jak wyszyte inicjały, bądź krótki test. Możemy go wykonać wewnątrz marynarki lub pod kołnierzem. W garniturach ślubnych często wyszywana jest data ślubu i inicjały natomiast w tych bardziej codziennych często są to pseudonimy lub śmieszne powiedzenie charakterystyczne dla noszącego.


Zmierzając do końca, pora na budżet!

Ostatnią rzeczą, którą musisz przemyśleć jest budżet w jakim chciałbyś się zmieścić. W naszej ofercie znajduje się ponad 10 tysięcy różnych tkanin! Ustalenie budżetu pomoże nam zaproponować Ci najlepsze opcje! Na jakie koszty mniej więcej trzeba się przygotować? W naszej pracowni krawieckiej większość cen mieści się w przedziale od 3 do 6 tysięcy za garnitur dwuczęściowy i w tej cenie jesteśmy w stanie spełnić naprawdę wiele garniturowych życzeń!

Kiedy z kolei klienci pytają nas jaki mamy najdroższy garnitur w ofercie, odpowiedzieć jest niezmiernie trudno, bo tkaniny potrafią kosztować nawet kilka tysięcy euro za 1 METR! Oczywiście jest to pewnego rodzaju ekstremum i nie martw się, nie musisz przygotowywać się na takie koszty, jeśli nie marzysz o tkaninie z ręcznie czesanych wikunii :)


Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług przejdź proszę do zakładki KONTAKT

, znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje :)


200 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page