top of page

Jak wygląda proces zamówienia koszuli na miarę?

Wokół szycia na miarę pojawiło się wiele mitów i niedopowiedzeń. Jak wyglada ten proces? Czy warto skorzystać z takiej usługi? W poniższym wpisie pokażemy Ci, że nie takie szycie straszne jak je malują.


Wszystko zaczyna się od umówienia spotkania. Jest to bardzo ważna część, ponieważ jako profesjonaliści chcemy zapewnić Ci maksymalny komfort i całą swoją uwagę skupić na Tobie i Twoich potrzebach. Podczas rozmowy poznajemy Twój pomysł na koszulę. Omawiamy okazję na jaką ma być przeznaczona i do jakich ubrań planujesz ją zakładać.

Kolejnym krokiem jest wybór materiału. Tkanin jest naprawdę MNÓSTWO. W naszej ofercie posiadamy ponad 20 różnych próbników tkanin koszulowych. Wydawałoby się, że można się w tym wszystkim pogubić. Jednak jest to jeden z najprzyjemniejszych etapów. Masz całkowity wpływ na to, jaką tkaninę wybierzesz. Możesz być pewien, że z naszą wiedzą i poczuciem stylu wybór będzie w 100% trafiony. Oczywiście, my pokazujemy swoje propozycję, omówimy każdą z tkanin, wypowiemy się o jej parametrach takich jak pochodzenie, gniecenie się, sposób układania się na sylwetce oraz wiele innych.


Gdy już wybraliśmy tkaninę to nadszedł czas zaprojektować koszulę. Zaczynamy od kołnierzyka. Ważne są tutaj Twoje preferencje jak i kształt twarzy. Niestety nie jest tak, że każdy typ kołnierzyka pasuje do każdego typu twarzy. Proponujemy Ci zatem, te w których najlepiej będziesz wyglądał a spośród nich te w których najlepiej będziesz się czuł. Następnie wybieramy mankiety, rodzaj przodu oraz tyły koszuli. Decydujemy następnie o wszyciu rękawa. W naszej ofercie znajdziesz rękaw wykończony klasycznie, ale również po neapolitańsku. To znaczy, że górna (przy ramieniu) jak i dolna (przy mankiecie) część może posiadać charakterystyczne marszczenia. Ostatnim etapem personalizacji koszuli jest wybór guzików i monogramu. Projekt gotowy.Czas na ściągnięcie miary. Jest to moment to którego przywiązujemy szczególną uwagę. Tutaj nie ma miejsca na błędy! Wymiary pobieramy bezpośrednio z ciała klienta, wyłapujemy wszystkie odchylenia sylwetki takie jak: nierówne ramiona, jedna ręka dłuższa od drugiej, zaokrąglone plecy itp. Po ściągnięciu miary pozostaje oczekiwać na przymiarkę zazwyczaj 4 tygodnie.


Na przymiarce, jeśli zachodzi taka potrzeba dopracowujemy koszulę. Zazwyczaj dostosowujemy długość rękawa bądź szerokość samej koszuli. Po 5 dniach od przymiarki Twoja koszula jest już gotowa i czeka na odbiór!


Szycie ubrań na miarę trzeba potraktować jako przygodę i dobrą zabawę.

Nie jesteś w końcu skazany na sztywną ofertę i gotowe propozycję. Możesz mieć wyjątkową rzecz, pasującą tylko na Ciebie!

136 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page