top of page

Spotkanie w dobrym stylu - czyli jak wygląda szycie na miarę w pracowni Dąbrowski & Góral?

Zaktualizowano: 2 lip 2022


O krawiectwie miarowym od kilku lat mówi się coraz więcej. Nikogo nie dziwi już fakt, że im ważniejsza uroczystość, tym kobiety chętniej udają się do krawcowej, by zaprojektować i uszyć wymarzoną, dobrze skrojoną i dopasowaną do figury sukienkę. Podobnie jest z mężczyznami, którzy coraz bardziej doceniają możliwość uszycia garnituru od A do Z według własnej wizji. Nasza pracownia jest właśnie takim miejscem - furtką do znalezienia indywidualnego stylu, osiągnięcia dobrego wyglądu i spełnienia nawet najbardziej szalonych ubraniowych marzeń.


Jesteś gotów, że wyruszyć z nami w tą wyjątkową podróż? ;)

Doświadczenie, umiejętności i doborowe towarzystwoWybór odpowiedniego miejsca na uszycie garnituru może okazać się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie masz za sobą jeszcze doświadczeń tego typu. Musisz wiedzieć jedno - choć efektem końcowym ma być Twój idealny garnitur, nie tylko jego wykonanie wpływa na Twoje zadowolenie. Podejdź do procesu szycia miarowego, jak do ciekawej przygody, dzięki której możesz zgłębić swoją wiedzę, odkryć to, co dotychczas było dla Ciebie nieznane. Czerp z tego przyjemność, korzystaj z doświadczenia wykwalifikowanych specjalistów i dobrze się przy tym baw. Wbrew pozorom jest to możliwe nawet z obcymi dla Ciebie ludźmi - pod warunkiem, że na miejscu czekać na Ciebie będzie przyjacielska, pozbawiona niepotrzebnego dystansu atmosfera. U nas zastaniesz tylko… albo AŻ taką! :)Preludium do przyjemności


Przygoda z szyciem miarowym rozpoczyna się w momencie umówienia wizyty w pracowni. Można to zrobić na dwa sposoby - tradycyjnie telefonicznie lub rezerwując termin online, korzystając z nowej usługi dostępnej na stronie. Zapewnia ona szybki podgląd wolnych godzin i oszczędza sporo czasu w toku zabieganych dni.


Później przychodzi czas na najlepszą część. Wyobraź sobie, że przekraczając próg pracowni, stajesz się cząstką świata pełnego luksusowych tkanin, rewelacyjnych składów i dobrego stylu, do którego Cię zaprosiliśmy. Witamy się, przechodzimy na “Ty” i swobodnie rozmawiamy - o życiu, męskich sprawach i oczywiście garniturze, po który się do nas wybrałeś. A wszystko to w towarzystwie dobrej kawy, herbaty lub whisky.

Kreatywny świat mody rządzi się w końcu swoimi prawami ;)Od ogółu do szczegółu


Szycie na miarę to proces, w którym istotą zazwyczaj nie jest sam produkt, ale także okazja, która za nim stoi. Bez względu na to, czy wybierasz się na ślub, bal charytatywny, uroczystą kolację biznesową czy Sylwester rodem z Wielkiego Gatsby’ego - musimy omówić Twoje potrzeby, wizję i efekt, jaki chcesz uzyskać. Każdy szczegół jest ważny, żeby garnitur spełniał jak największe spektrum Twoich oczekiwań.


Jednocześnie już na wstępie rozmawiamy o możliwościach budżetowych. To Ty ustalasz jaka jest górna granica kwoty, jaką możesz przeznaczyć na realizację swojego indywidualnego zamówienia. Wszystko po to, by uniknąć rozczarowań, czy rozmów na temat opcji z niedostępnej półki cenowej. Klient może być spokojny, że nie wyjdzie poza granicę swoich założeń. Bez względu na przedział cenowy - zawsze znajdziemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązania. Jednak im większy budżet do wydania - tym lepsza zabawa i większe pole manewru. Nieskończona ilość kombinacji i modowe szaleństwo - wszystko to może być na wyciągnięcie Twojej ręki!
Pasja tworzenia


Po słowie wstępu nadchodzi czas na bardzo ważny krok, a mianowicie - selekcję tkanin, których nasza pracownia liczy ponad 25 tysięcy. Znajdzie się wśród nich nawet taka śmietanka tkacka jak: Loro Piana, Zegna, Carnet, Ariston, Ferla, czy Scabal.Wywiad znacznie ułatwia przygotowanie przez nas odpowiednich materiałów, które sprawdzą się w danym przypadku. Ta część nie koncentruje się wyłącznie na wyglądzie tkaniny. Wykorzystując swoją wiedzę i zdobyte przez lata doświadczenie, opowiadamy szczegółowo o każdej z naszych propozycji. W końcu co marka to odrębna, nierzadko bardzo ciekawa historia. Przykładem jest tutaj najstarsza firma tkacka, tj. Vitale Barberis Canonico, która działa już od 1663 roku.


Mówiąc o tkaninie, zwracamy uwagę na jej splot, technikalia, gramaturę i surowiec z jakiego powstała. Znamy każdy z dostępnych u nas materiałów na tyle doskonale, by przewidzieć jak będzie się on zachowywał, jak może się zużywać i tą wiedzą w pełni się z Wami dzielimy, byście wiedzieli, czego możecie się spodziewać. Świat tkanin to obszar będący naszą ogromną pasją. Podczas każdego spotkania w pracowni D&G staramy się dzielić z Wami tą fascynacją i inspirować Was do odkrywania kolejnych kart tej magicznej dziedziny, jaką jest krawiectwo miarowe.
Diabeł tkwi w szczegółach


Gdy zapadnie już ostateczna decyzja dotycząca tkaniny, przechodzimy do wyboru podszewki. W tym miejscu zaczyna się mały “freestyle” - wszystkie chwyty dozwolone!


Klienci dzielą się zwykle na dwie główne grupy - na tych, którzy stawiają na gładkie modele i tych, którzy chcą odrobinę zaszaleć i postawić na wzorzyste wykończenia wnętrza marynarki. Część z nich w żaden sposób się nie ogranicza, wybierając jako motyw butelki whisky, ulubiony film, cygara, czy modele samolotów. Warto pamiętać, że przy podszewce klient może wybrać wzór, jakikolwiek zechce - okazja nie ma tutaj wielkiego znaczenia. Podszewki nie widać na pierwszy rzut oka, więc może być w 100% odzwierciedleniem tego, czego chce klient. W grę wchodzą nawet najbardziej oryginalne i nieprzewidywalne pomysły. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia ;)


Następnie przychodzi kolej na wybór guzików i filcu pod kołnierzem - takich, które jak najlepiej będą współgrały z tkaniną garniturową.


Kolejnym, bardzo ważnym elementem jest ustalenie kroju, ale najtrudniejsze już za nami.

Rozpoczynamy projekt marynarki, ustalając krok po kroku każdy detal - począwszy od klap, przez to czy góra ma być dwurzędowa czy jednorzędowa, aż po kieszenie (nakładane lub z padką) i ilość guzików przy rękawie. Żeby całkowicie spersonalizować swoją marynarkę, można umieścić na niej monogram z własnymi inicjałami lub ulubionym mottem (nasza pracownia widziała już w tym miejscu wiele kreatywnych pomysłów)!

Mając ustalony krój marynarki, na takiej samej zasadzie przechodzimy do zaprojektowania spodni. Omawiamy każdy detal.Garnitur na miarę oczekiwań
Tuż po zaprojektowaniu garnituru przechodzimy do ściągnięcia miary - ten etap należy więc już wyłącznie do nas. Potrzeba przy tym chirurgicznej wręcz precyzji, ponieważ nie ma tu miejsca nawet na najmniejsze błędy. Dobrze ściągnięta miara wychwytuje wszystkie odchylenia sylwetki, krzywizny i pozwala na uszycie garnituru idealnie dobranego do sylwetki klienta.


Po ściągnięciu miary następuje powrót do salki, żeby zaakceptować wstępny projekt i dokonać rozliczenia. Salki to odrębne pomieszczenia znajdujące się w naszej pracowni. Każde spotkanie odbywa się w innej z nich, specjalnie do tego dedykowanej. Wstęp do niej podczas wizyty mamy tylko my i umówiony klient. Gwarantuje to 100%-tową prywatność, za zamkniętymi drzwiami. Pozostali klienci nie wiedzą czy ktokolwiek jest w salkach. Nie słyszą się wzajemnie podczas wizyty w pracowni, nie widzą, spotkania odbywają się w bardzo kameralnej, a jednocześnie przyjacielskiej atmosferze.


Pierwsza wizyta kończy się ustaleniem kolejnych kroków, w tym końcowej daty odbioru zamówienia, a także ilości przymiarek. Pierwsza przymiarka odbywa się do 6 tygodni od momentu ściągnięcia miary. Cały proces realizacji szycia miarowego w przypadku garnituru wynosi z kolei około 8-16 tygodni. I choć czas może się nieco dłużyć - biorąc pod uwagę rosnący poziom ekscytacji przed ujrzeniem efektu końcowego - zapewniamy, że jest to dobrze spożytkowany czas i pieniądz. W końcu na dobre rzeczy warto czasem trochę poczekać…i czuć się potem jak przysłowiowy milion dolarów!

313 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page