top of page

Dugdale Bros & Co – historia firmy

Dugdale Bros & Co – historia firmy


Dugdale Bros & Co – co mówi Wam ta nazwa? Słysząc ją, przed oczami powinny

Wam ukazać się przede wszystkim ekskluzywne, wyjątkowej jakości tkaniny godne każdego dżentelmena.


To firma, której historia inspiruje, a jednocześnie udowadnia, że klasyka zawsze się obroni. Jeśli wystarczająco zdobyliśmy Waszą uwagę, zachęcamy do sprawdzenia dalszej części artykułu. Gwarantujemy, że nie będziecie żałować!


Dugdale Bros & Co – tradycja i siła kilku pokoleń

Historia Dugdale Bros & Co rozpoczęła się w 1896 roku. To wtedy bracia Percy i Frederick Herbert Dugdale założyli własną firmę w Huddersfield, stolicy brytyjskiego przemysłu czesankowego. Przez dwa pokolenia biznes pozostawał w tej rodzinie, prosperując zarówno w czasach dobrobytu, jak i trudnym okresie wojennym.W latach 60. XX wieku do firmy dołączył Keith Charnock, po czym po 18 latach przejął ją od ostatniego przedstawiciela rodziny Dugdale, Betty. W 1990 roku w biznesie pojawił się syn mężczyzny, Rob, aby już w 2000 roku zastąpić swojego ojca. Dziś Dugdale Bros & Co z dumą podkreśla, że jest ostatnim niezależnym sprzedawcą luksusowych tkanin, które cieszą się uznaniem wybitnych krawców z całego świata.

Wierność klasyce

Malkontenci mogą narzekać, że firmy takie jak Dugdale Bros & Co zbyt kurczowo trzymają się klasyki i tradycji, zapominając o otaczającej nas nowoczesności. Jednak to przede wszystkim w tym tkwi sekret ich sukcesu. Wystarczy jedno spojrzenie lub dotknięcie materiałów pochodzących z serca Yorkshire, aby się przekonać, jak bardzo są wyjątkowe.

Mało kto poświęca tkaninom tak dużo uwagi. Po wyborze najlepszych surowców i ich utkaniu następuje kolejny etap – pranie w miękkiej wodzie. Nie myślcie sobie, że tak wyglądała działalność firmy jedynie w minionym stuleciu, tu wciąż praca przebiega w ten sposób. Różnica polega głównie na rodzaju wykorzystywanych maszyn. Obecnie zastosowanie znajdują te bardziej nowoczesne, dzięki którym możliwe jest uzyskanie efektownego wykończenia, charakterystycznego wyłącznie dla Dugdale Bros & Co.

Najważniejsza jest tkanina


Prawdopodobnie każdy miał choć raz do czynienia z wełną. To charakterystyczne włókno, jedno z najstarszych na całym świecie – naturalne i eleganckie. Jednak Dugdale Bros & Co to znacznie więcej niż tylko wełna. To najwyższa klasa i gatunek, prawdziwa pasja pielęgnowana od pokoleń i pełne poświęcenie swojej pracy.

„Trzeba kochać wełnę i być dla niej dobrym podczas całego procesu” – tak miał powiedzieć pracownikom Thomas Charnock, dziadek Roba Charnocka, obecnego właściciela firmy. W tych słowach ukryty jest przekaz, o którym powinien pamiętać nie tylko sam twórca garnituru, ale również jego miłośnik i właściciel. Aby podkreślić to, co jest najpiękniejsze w tkaninie, należy traktować ją z szacunkiem i uczuciem, a przedstawiciele firmy założonej przez braci Dugdale robią to prawdopodobnie najlepiej. Nie bez powodu to, co tworzą, trafia przede wszystkim do najwybitniejszych krawców, jakich poznał świat mody.

Niezbędne jest podkreślenie, że kolekcja Dugdale Bros & Co nie skupia się wyłącznie na wełnie. To również delikatna, a jednocześnie wytrzymała bawełna oraz szlachetny len, nawiązujący do naturalności, wygody i nowoczesności.

Ponadczasowa moda z Dugdale Bros & Co


Zwolennicy szybkiej mody powiedzą, że klasyka jest czymś zbyt bezpiecznym, stroniącym od współczesności. Czy rzeczywiście? Tkaniny Dugdale Bros & Co dowodzą, że klasyczne rozwiązania są ponadczasowe i piękne, ale z pewnością nie można określić ich mianem beznamiętnych czy pozbawionych oryginalności. W rękach prawdziwego mistrza krawiectwa zmieniają się w coś niezwykłego – elegancką i wyrafinowaną odzież.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na to, jak wiele możliwości zapewnia ta wyjątkowa firma z Huddersfield. Jej tkaniny są idealnym wyborem zarówno dla strojów formalnych, jak i bardziej swobodnych, codziennych. Pokochali je nie tylko mężczyźni – coraz częściej zwracają na nie uwagę także kobiety, co stanowi dodatkowe potwierdzenie najwyższej klasy.

Każdego roku kolekcja Dugdale Bros & Co powiększa się, trwa to nieprzerwanie już od kilku pokoleń. Możecie sobie wyobrazić, jak niezwykłym przeżyciem jest poznawanie jej, nie za pośrednictwem ekranu komputera, ale poprzez dotyk, samodzielne szycie. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło tej firmie na znalezienie właściwego kompromisu pomiędzy nowoczesnymi technologiami a swoimi rzemieślniczymi korzeniami w produkcji. Jest to połączenie, które pozwoliło na zachowanie na lata dbałości o detale i niepowtarzalnego stylu.
Czy widzieliście w Internecie reklamy Dugdale Bros & Co, które natarczywie nakłaniałyby Was do odwiedzenia firmowej strony? Jesteśmy niemal pewni, że nie. To działalność, którą trudno nazwać zwykłą produkcją tkanin – głos w głowie mówi nam, że jest to co najmniej nieodpowiednie określenie.Musicie nas zrozumieć, Dugdale Bros & Co to nie jest wyłącznie tkanina. To prawdziwa pasja, wokół której skupione jest życie kilku pokoleń oraz starania, aby z włókien wydobyć wszystko, co najpiękniejsze i najszlachetniejsze.357 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page